IMG-20160302-WA0000

18.00 ₺

Stok Kodu: 25462. Kategoriler: .

* 80 gr

Stokta yok

Ürün Açıklaması

içindekiler:

Glycerin souap base ,kefir,Aqua,urtica,leum olive,nicus oleum,susame oleum,rice

Pirinç

Pirincin  cildimize de olumlu katkıları olduğu ilk keşfedenler Uzakdoğu ülkeleridir. Beyaz tenleriyle meşhur olan Asyalı kadınlarının güzelliğinde pirinç suyunun ve pirinç maskesinin payı çok büyüktür.Pirinç tarlalarında çalışan köylü kadınlar susuzluktan dolayı işleri bittiğinde yüzlerini pirinçleri beklettikleri suyla yıkarlarmış. Bilim adamları bu kadınların saatlerce güneş altında çalıştıklarını ancak ciltlerinin yıpranmadığını fark etmişler.

Pirinçin cildi güzelleştiren mucizevi etkileri bu şekilde ortaya çıkmış.Asyalı kadınların bulduğu bu keşif zaman içerisinde farklı ülkelere yayılarak dünyanın pek çok yerinde kadınların evlerinde kolaylık uyguladıkları güzellik sırrı haline gelmiştir.

pirinc su ile birleşmesi ile fitik asit üretir.  bu madde peeling görevi yaparak ölü derinin atılmasını ve cildin beyazlamasını sağlar. Hatta cilt lekeleri için üretilen bazı beyazlatıcı kremlerde fitik asit kullanıldığını görebilirsiniz.Pirinç gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve cildi yumuşatır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “pirinç sabunu”